Lynn Kipps a Margaret Woods

Byly jsme obě velmi potěšeny, že jsme tento víkend měly šanci v rámci Speciální a Klubové výstavy RK CZ posoudit jak feny, tak psy a staly se součástí velmi znalé skupiny anglických zkušených rozhodčích.

Naši hlavní vítězové byli:


Flying Heart Famous GOLD v sobotu

Call Me Lucky Rusty Love v neděli


V sobotu panovalo velké horko a někteří z předváděných psů se s tímto počasím nevyrovnávali nejlépe, proto jsme se snažily jim to co nejvíce ulehčit.
Bylo to naše první posuzování v České republice a byly jsme nadšeny s celkově výborné kvality předváděných psů. Atmosféra kolem kruhu byla nádherná, se spoustou potlesku a vystavovateli, kteří si navzájem gratulovali.
Naši vítězové dosahovali takové kvality, že by mohli snadno získávat nejvyšší úspěchy i v zemi původu, Velké Británii. Celková kvalita zlatých retrívrů byla velmi dobrá, což se odrazilo i v našich známkách a hodnoceních, které jsme zadaly. Měly jsme za cíl, poskytnout konstruktivní posouzení a bylo nám velkým potěšením, že jen velmi málo psů nás přimělo k horší známce, díky například nekorektnímu skusu, problémům s povahou nebo neschopnosti posoudit psa v pohybu.
Je vždy velmi příjemné posuzovat v zemi, kde neznáme žádného ze psů ani vystavovatelů a posuzování na výstavách RK CZ jednoznačně patřilo mezi tyto příležitosti.
Ještě více jsme byly nadšené z toho, že naši kolegové rozhodčí od ostatních plemen souhlasili s naším nedělním výběrem BOB natolik, že se spolu s námi rozhodli udělit titul BEST IN SHOW na nedělní Klubové výstavě právě představitelce zlatého retrívra Call Me Lucky Rusty Love. Také náš nedělní veterán Bruce Of Dream Team obdrželi titul BIS Veterán, rovněž naše nejlepší štěně Daily Rays Dream Maker získal ocenění  BABY BIS  na sobotní Speciální výstavě RK CZ.
Určitě budeme dlouhá léta vzpomínat na vřelé přijetí tvrdě pracujícího organizačního štábu výstavy i vystavovatelů. Výstava byla perfektně připravená od začátku do konce, personál ve výstavních kruzích odvedl výbornou práci a profesionální trubači přispěli k výjimečné atmosféře.